Subscribe Newsletter

 

Rok 2016

Za nami kolejny Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Rok 2016 był dla nas wszystkich rokiem wyjątkowym, gdyż odbyła się już dziesiąta edycja Festiwalu. Grali u nas najwięksi, prawdziwe legendy rocka. Nie inaczej było i  w 2016 roku! 

 

I odsłona 10. Festiwalu Legend Rocka

 

Podczas pierwszej odsłony 10. Festiwalu Legend Rocka wystąpili: Carlos Santan, Suzi Quatro. Supportowali im: The Jan Gałach Band oraz Kasia Kowalska.

W lipcu 2013 r Carlos Santana, podczas swojego pierwszego koncertu w Dolinie Charlotty, przerwał koncert i stwierdził - Charlotta to mój nowy dom! Mówił prawdę, bo wrócił do Doliny Charlotty w lipcu 2015 r i po raz trzeci 8 lipca 2016r. z okazji dziesięciolecia Festiwalu Legend Rocka! Koncert Carlosa Santany pomimo ulewnego deszczu trwał nieprzerwanie ponad 2,5 godziny. Przed Carlosem Santaną wystąpił zespół The Jan Gałach Band.

W dniu 7.07.2016r. na scenie Amfiteatru Doliny Charlotty wystąpiła Suzi Quatro(godz. 22.00) i Kasia Kowalska(godz. 20.00). Amerykańska wokalistka i basistka Suzi Quatro to największa gwiazda glam rocka lat 70tych, która z powodzeniem występuje non stop na całym świecie. 

 

II odsłona 10. Festiwalu Legend Rocka

 

Z pewnością fanów muzyki rockowej ucieszył fakt, że 25 lipca 2016 z okazji X Festiwalu Legend Rocka na deskach amfiteatru zagrały aż dwie światowej sławy Gwiazdy. 

Był to zespół Marillion, który Dolina Charlotty miała już zaszczyt gościć podczas IV edycji Festiwalu. Drugą Gwiazdą tego wieczoru był długo wyczekiwany zespół Mike and The Mechanics. To pierwszy koncert tej grupy w Polsce. Mike & The Mechanics to zespół założony przez znanego z Genesis gitarzystę Mike'a Rutherforda. Formacja powstała w 1985 roku, gdy Mike postanowił prowadzić własny zespół, niezależnie od grania w Genesis . 

Ponownie odwiedził nas także zespół, uznany w 1977 roku za najgłośniejszy zespół rockowy świata – Deep Purple. Ta niekwestionowana legenda, pionierzy hard rocka i heavy metalu grali już u nas podczas V Festiwalu Legend Rocka. 24 lipca 2011 roku nasz amfiteatr pękał w szwach, a wykonanie „Smoke On The Water” sprawiło, że nikt z obecnych nie był w stanie usiedzieć na miejscu. Wielotysięczny chór głosów akompaniował wykonawcom.  Było to niezapomniane przeżycie dla widzów jak również dla samych artystów, którzy postanowili zagrać u nas ponownie. Koncert Deep Purple, podczas X Festiwalu Legend Rocka, odbył się 26 lipca 2016 roku w Amfiteatrze Dolny Charlotty. Przed Deep Purple wystapił zepół Turbo, który powstał w styczniu 1980 roku w Poznaniu i był kontynuatorem dokonań zespołów STRESS i HEAM. 

III odsłona 10. Festiwalu Legend Rocka

The Sisters Of Mercy zagrali 5.08.2016r. To legendarna, brytyjska grupa rockowa prowadzona przez charyzmatycznego wokalistę, kompozytora i autora tekstów Andrew Eldritcha. Założycielami zespołu są Andrew Eldritch oraz Gary Marxa, którzy spotkali się w 1977 roku w Leeds i postanowili spróbować swoich sił w muzyce, gdyż jak potem ujawniono w wywiadzie, bardzo chcieli usłyszeć siebie w radio. Przed The Sisters Of Mercy wystąpił zespół Alergen.

Ostatnim zespołem, który zagrał w ramach 10. Festiwalu Legend Rocka była grupa Whitesnake. To jeden z najbardziej popularnych zespołów nurtu hard rock na świecie. Założycielem zespołu jest znakomity wokalista David Coverdale, który wcześniej, przed rokiem 1977,  śpiewał w Deep Purple i nagrał dwa albumy solowe. Pomimo ulewnego deszczu, który zaczął padać na początku koncertu, David Coverdale zaprezentował wyjątkowe show. Nie przejął się deszczem, a nawet wyszedł na sam początek podestu sceny i mókł wraz z publicznością. 

Zespołem, który wystapił przed Whitesnake był The Answer - założony w 2000 roku północnoirlandzki zespół grający hard rock i blues rock.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close