Subscribe Newsletter

 

Rok 2017

11. Festiwal Legend Rocka świętowaliśmy z YES ft. Anderson, Rabin, Wakeman, THE ORCHESTRA starring former members of ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA, Patti Smith and her band oraz KORN

Pierwsza odsłona 11. Festiwalu Legend Rocka: 

12 lipca 2017 r.  wystąpili THE ORCHESTRA starring former members of ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA, support: The Bootels.
13 lipca 2017 r. zagra YES ft. Anderson, Rabin, Wakeman, support: Riverside.
W 11-letniej historii Festiwalu Legend Rocka nie mogło zabraknąć muzyki i artystów tak ważnych grup jak Electric Light Orchestra i Electric Light Orchestra Part II. Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom fanów Festiwalu organizator zaprosił THE ORCHESTRA starring former members of ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA. Od 17 lat The ORCHESTRA koncertuje po całym świecie grając porywające wersje niezapomnianych przebojów wylansowanych przez Electric Light Orchestra. Grupa ELO sprzedała ponad 50 mln płyt na całym świecie, miała  20 przebojów na liście Top 20 w Anglii i 15 hitów Top 20 na liście magazynu Billboard w USA. "Can't Get It Out of My Head", "Evil Woman", "Strange Magic",  "Livin' Thing", "Telephone Line", "Rockaria!""Turn to Stone", "Sweet Talkin' Woman", "Mr. Blue Sky" "Shine a Little Love", "Last Train to London", "Confusion" oraz największy hit ELO czyli "Don't Bring Me Down" to podstawa koncertowego repertuaru THE ORCHESTRA.
Wielka Trójca YES czyli Anderson, Rabin i Wakeman powrócili do Europy i 13 lipca  była niepowtarzalna okazja zobaczyć klasyków rocka progresywnego na jedynym koncercie w Polsce w Dolinie Charlotty.  Anielski, wysoki głos Andersona, kaskady klawiszowych ornamentów Wakemana i wysublimowane brzmienie gitary Rabina to dokładnie to na co czekali spragnieni fani prawdziwej muzyki grupy YES. Chcąc w pełni zaspokoić apetyty swoich fanów Anderson, Rabin i Wakeman postanowili tak skonstruować repertuar koncertów by znalazły się w nich klasyki z lat 70-tych, m.in. And You And I, Heart Of The Sunrise,  Perpetual Change, niezapomniany Roundabout  oraz Hold On i Changes z LP 90125 czy Rhythm Of Love z albumu Big Generator. Największe laury zbierał wokalista John Anderson, którego głos nic nie stracił ze swojej magii i bez problemu śpiewał bardzo czysto te jakże trudne do zinterpretowania utwory. Wielkie pochwały dostaje też basista Lee Pomeroy, który mając arcytrudne zadanie zastąpienia mistrza Squire wywiązuje się z tego znakomicie.

Druga odsłona 11. Festiwalu Legend Rocka:

13 i 15 sierpnia w amfiteatrze Doliny Charlotty odbyła się druga odsłona 11. Festiwalu Legend Rocka. Impreza ta znana na terenie całej Polski jak i poza jej granicami, co roku przyciąga do Doliny Charlotty dziesiątki tysięcy wielbicieli muzyki rockowej.

13 sierpnia 2017 r. na scenie wystąpiła Patti Smith and her band. Jako support pojawi się zespół VOO VOO. Patti Smith to niewątpliwie najbardziej ceniona i uznana rockowa poetka, która zasługuje na miano pierwszej Damy Rocka. Była i jest nieszablonowa, ambitna i bezkompromisowa. Idzie własną ścieżką artystyczną, a  prezentowane przez nią połączenie rocka i poezji  może być tylko porównane do dokonań jej bliskiego znajomego - Boba Dylana. Jej agresywna muzyka oraz niesamowita energia płynąca z jej scenicznego przekazu zrobiły z niej ikonę rocka i wzór dla wszystkich dziewczyn  pragnących zrobić karierę na rockowej scenie.  Nigdy nie bazowała na kobiecym seksapilu tylko na intelektualnych wartościach swoich tekstów i bardzo eklektycznej muzyce, w której swoiście mieszały się różne wpływy.
15 sierpnia zagrała grupa KORN. Jako support wystąpią Chassis oraz Acid Drinkers. KORN to amerykańska grupa grająca alternatywny metal z różnymi elementami z innych gatunków muzycznych. Powstała w Kalifornii w 1993 r. Aktualny skład grupy tworzą - gitarzyści James „Munky” Shaffer i Brian „Head” Welch, basista Reginald „Fieldy” Arvizu, perkusista Ray Luzier i charyzmatyczny wokalista Jonathan „JDevil” Davis. KORN zadebiutował albumem pt. „Korn” pod koniec 1994 r. Tym samym otworzył nowy rozdział w historii szeroko pojętego alternatywnego metalu nazwanego nu metal, który łączy w sobie elementy heavy metalu z innymi gatunkami muzycznymi takimi jak rock alternatywny, hip hop, funk i grunge.  KORN zaskoczył wszystkich szalenie agresywną, oryginalną mieszanką metalu z rapem oraz mrocznymi i bardzo zaangażowanymi w kwestie społeczne tekstami Davisa. Ich niezwykle dynamiczne i widowiskowe koncert zyskały natychmiastowy rozgłos, a częste trasy pozwoliły na podbicie wszystkich rynków świata.
Sponsorami 11. Festiwalu Legend Rocka byli: Grupa Energa, Kompania Piwowarska – marka Tyskie, PKO Bank Polski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close