Zapisz się na newsletter

 

Poprzednie edycje: rok 2014

Ósma już edycja Festiwalu Legend Rocka, która odbyła się w roku 2014 była naprawdę wyjątkowa ze względu na wspaniały występ legendarnego króla muzyki Boba Dylana, ekscentrycznego rockmana Iana Andersona oraz Fish`a – słynnego szkockiego artysty. Jak co roku, Festiwwal dostarczył swojej publiczności i fanom niezapomnianych wrażeń, ogromnej dawki pozytywnej energii oraz wspaniałych doznań muzycznych.

Bob Dylan – amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów piosenek i pisarz przyszedł na świat jako Robert Allen Zimmerman 24 maja 1941 r. w Duluth w stanie Minnesota. Ma ukraińskie i litewskie korzenie. Jest laureatem Oscara, zdobywcą nagrody Pulitzera i Grammy, ma za sobą doświadczenia aktorskie, a od lat wymienia się go w gronie kandydatów do literackiej Nagrody Nobla.

Bob Dylan to żywa legenda muzyki rockowej. Nagrał wiele piosenek, które weszły do muzycznego kanonu. Jego utwory o ponadczasowych tekstach i melodiach wyrabiają gusta muzyczne kolejnych pokoleń. Jego słynny przebój „Like a rolling stone” wybrany został przez magazyn „Rolling Stone” najlepszą piosenką wszech czasów. Inne słynne utwory Dylana to choćby „Knockin’ on Heaven’s Door”, „To make you feel my love” (wykonany niedawno ponownie przez Adele), „Gotta Serve Somebody” czy  „Things have changed”.

FISH, czyli Derek William Dick urodził się w szkockim Edynburgu, 25 kwietnia 1958 roku. Słynny artysta, rockman, wokalista, kompozytor, autor tekstów i aktor. Na początku kariery znany z występów z zespołem Marillion, z którym nagrał tak ważne dla całego rocka progresywnego płyty jak "Script For A Jester's Tear", "Fugazi" czy "Misplaced Childhood". W 1988 roku zaczął solową karierę płytą "Vigil in a Wilderness of Mirrors". Od tamtego czasu pod szyldem Fish wydał kilkanaście studyjnych albumów, z przebojami takimi jak "Just Good Friends", czy "Chasing Miss Pretty". Współpracował także z takimi muzykami jak: Tony Banks, Peter Hammill i Ayreon.

JETHRO TULLl - IAN ANDERSON szkocki muzyk rockowy. Znany w całym świecie muzycznym instrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Od 1967 założyciel i lider brytyjskiej grupy rockowej Jethro Tull. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat, lecz jego filarem, nadającym mu kształt artystyczny, pozostaje cały czas ekstrawagancki lider – flecista Ian Anderson. Gra na flecie, gitarze akustycznej, harmonijce ustnej, mandolinie, bałałajce, perkusji i wielu innych instrumentach. Charakteryzuje go łatwo rozpoznawalny głos i maniera wokalna, które wraz z jego grą na flecie stały się znakiem rozpoznawczym Jethro Tull.

Ian Anderson, równolegle ze swą pracą w grupie, nagrywa płyty solowe. Jako solista skupia się raczej na tworzeniu muzyki instrumentalnej. W jego solowej twórczości wyróżnia się neoklasyczna dwunastoczęściowa suita "Divinities", nagrana z orkiestrą symfoniczną. W 2006 r. Ian Anderson zdobył tytuł Doktora Literatury z Uniwersytetu Heriot Watt w Edynburgu, nagrodę Ivor Award za międzynarodowe osiągnięcia w dziedzinie muzyki oraz został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego w 2008 r. za zasługi dla muzyki. W 2011 r. zdobył kolejny tytuł Doktora Literatury z Uniwersytetu Dundee.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij