Zapisz się na newsletter

 

Rok 2015

Koncert inauguracyjny 9.Festiwalu Legend Rocka

Dnia 23 maja 2015r. na deskach Teatru Imka w Warszawie zagrał jeden z najpopularniejszych zespołów bluesowo-rockowych -  Ten Years After.

Grupa została założona w 1967 roku, w składzie: Alvin Lee, Chick Churchill, Leo Lyons i Ric Lee. Już na początku swojej kariery wystąpiła podczas Windsor Jazz Festival. W 1969 roku pojawili się na Newport Jazz Festival - pierwszym festiwalu, na który zostały zaproszone zespoły rockowe. Przełomem w karierze zespołu okazał się występ na Festiwalu Woodstock, gdzie znakomicie wykonali swoją interpretację I`m Going Home, która była kluczową w później wydanym filmie i ścieżce dźwiękowej.

Przebój z 1971 roku I`d Love To Change The World stał się hymnem hipisów protestujących przeciwko wojnie w Wietnamie i kapitalizmowi. Zdecydowanie był to okres rozkwitu dla zespołu.

Obecni członkowie zespołu to Chick Churchill, Ric Lee, Colin Hodgkinson oraz Marcus Bonfanti.

 

3 lipca 2015 roku w Dolinie Charlotty zagrał zespół ZZ Top. Amerykańskie trio, które od 1969 roku gra w niezmienionym składzie było gwiazdą pierwszego dnia 9.Festiwalu Legend Rocka.

ZZ Top jest przedstawicielem hard rocka, bluesa i południowego rocka. W muzyce zespołu wyraźnie słychać wpływy boogie. Grupa nie stroniła też od groteski rockowej, reprezentując typowy teksański humor. Okresem największych sukcesów grupy była połowa lat osiemdziesiątych, kiedy to album Eliminator stał się przebojem głównego nurtu rocka.

Dwaj frontmani, Gibbons i Hill, zapuścili długie brody. Ubrani tak samo, w golfowe kapelusze, obfite koszule, okulary przeciwsłoneczne i workowate spodnie, mogą uchodzić za dwóch bliźniaków. Najbardziej znane przeboje grupy - ,,Rough Boy’’ ,,Gimme All Your Lovin’’ czy ,,Stages’’ oprócz ciekawych teledysków wyróżnia również niepowtarzalny styl.

Jako support przed występem zespołu ZZ TOP wystąpiła grupa Kelvin z Kristiansand(Norwegia).

 

Carlos Santana, prawdziwy muzyczny gigant, zagrał ponownie w Dolinie Charlotty 4 lipca 2015

Santana ma na koncie kilkadziesiąt płyt, 10 nagród muzycznych Grammy. Swój 22 studyjny album "Corazon” nagrał w tym roku.

Artysta dał już fenomenalny występ w Dolinie Charlotty w lipcu 2013 roku. Spektakularny muzycznie występ obserwował nadkomplet publiczności, ponad 10 tysięcy osób. Zdecydowanie było to jedno z najlepszych widowisk, pełne muzycznych wzruszeń i emocji. Wszyscy pamiętamy słowa Santany o Dolinie Charlotty „tutaj jest mój nowy dom. (…) Tak jak tu, powinno być na całym świecie. Miłość, szacunek, wiara, harmonia, piękno i łaska. Bez konfliktów, wojen i brutalności”.

Jednal Carlos Santana obiecał publiczności swój powrót w to magiczne miejsce i słowa dotrzymał!

Jako support przed koncertem Carlosa Santany wystąpiła grupa Ziggy Wild z Tallina (Estonia)

 

Robert Plant And The Sensational Space Shifters – legendarny wokalista Led Zeppelin na jedynym koncercie  w Polsce. 

21 lipca 2015 roku w Dolinie Charlotty wystąpił laureat nagrody Grammy, niekwestionowany lider rankingów w kategorii najlepszy wokalista wszechczasów – Robert Plant. Podczas swojej 50 letniej kariery Robert Plant nagrał 9 albumów z ikoną rocka – Led Zeppelin, albumy solowe oraz płyty z Jimmy Page’m oraz Alison Krauss. Brytyjska rozgłośnia Planet Rock przyznała mu tytuł największy rockowy głos wszechczasów. W rankingu Plant wyprzedził Freddiego Mercury oraz Paula Rodgersa. Artysta jest niepodważalną gwiazdą Rock-a, która wciąż świeci jasnym blaskiem i dostarcza nam wyjątkowych doznań muzycznych. Wraz ze swoim zespołem The Sensational Space Shifters zaśpiewał kanony muzyki rockowej Led Zeppelin, jak i utwory ze swoich solowych płyt, w tym wydanej ostatnio „Lullaby and…the Ceaseless Roar”. Artysta kuszony od lat propozycjami reaktywacji Led Zeppelin skrupulatnie odrzuca astronomiczne propozycje finansowe, koncentrując się wyłącznie na własnej twórczości.

Jako support przed koncertem Carlosa Santany wystąpiła grupa Brontupisto z Kristiansand (Norwegia).

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij