1. EDYCJA FESTIWALU LEGEND ROCKA – 2007 ROK

 
 
SINCE 2007
DISPLAY STATUS
1. EDYCJA FESTIWALU LEGEND ROCKA W DOLINIE CHARLOTTY
CLIP
GŁÓWNI WYKONAWCY:
  • The Animals
  • Terry Man
  • Ray Wilson
    (GENESIS)
SUPPORT:
  • Shannon
  • Krystyna Prońko
 

„Święto Legendy” wschodzącym słońcem utworu „the House of the Rising Sun” otworzył zespół the Animals – legendarna grupa, w której składzie znalazł się John Steel grający na perkusji od początku jej istnienia. Występ Animalsów zapoczątkował wyjątkowe święto w Dolinie Charlotty – festiwal, który za rok stanie się już Festiwalem Legend Rocka i wejdzie na stałe do kalendarza najważniejszych muzycznych imprez w Polsce.

Kolejnymi uczestnikami festiwalu obok naszych rodzimych artystów takich jak: Shannon czy niezapomniana Krystyna Prońko, byli: również nasz rodzimy Poznaniak Ray Wilson – były wokalista grupy GENESIS oraz Terry Man z Nowego Yorku. Wilson wystąpił ze swoim zespołem Stiltskin. Atmosfera festiwalu oraz magiczna Dolinia Charlotty spodobała mu się tak bardzo, że od razu zapowiedział swój powrót na kolejną edycję festiwalu. Nowojorski bluesman – Terry Man mający na koncie współpracę z artystami takimi jak John Lennon czy Miles Davies, oczarował widownię zarówno swoimi oryginalnymi kompozycjami inspirowanymi bluesem znad Missisipi, jak i hitami znanych The Eagles takimi jak „Hotel California”.

Święto Legendy odniosło wielki sukces i, jako pierwsza edycja Festiwalu Legend Rocka, dało podwaliny pod ogromne muzyczne przedsięwzięcie, które będzie kontynuowane przez wiele kolejnych lat i… dekad.