LINE UP

20.07.2018

BRYAN
FERRY

Bryan Ferry to znakomity brytyjski wokalista i kompozytor.
Światowy rozgłos zyskał jako lider angielskiej grupy glam rockowej Roxy Music,
z którą w latach 1972-82 nagrał 8 albumów od Roxy Music po Avalon.
Wszystkie pokryły się w Anglii złotem, a dwie ostatnie platyną.

CENY BILETÓW NA KONCERT 20.07.2018
260 ZŁ I. SEKTOR
210 ZŁ II. SEKTOR
160 ZŁ III. SEKTOR
POKAŻ WIĘCEJ INFORMACJI

Największe przeboje Roxy Music to Virginia Plane, Do The Strand, Love Is The Drug, Angel Eyes, Dance Away, Avalon i kompozycja John Lennona – Jealous Guy.

Od 1973 r. Bryan Ferry nagrywa także solo, począwszy od albumu z coverami These Foolish Things i ma ich już na koncie 15. Z reguły sam pisze swój repertuar, ale płytami ze znanymi coverami są CD As Time Goes By, Taxi i Dylanesque. Ta ostatnia zawiera utwory autorstwa Boba Dylana.
Bryan Ferry dysponuje bardzo rozpoznawalnym, nieco dramatycznym, lekko drżącym głosem i uchodzi za jednego z najbardziej eleganckich artystów w świecie muzyki rockowej.
Na okładkach jego płyt często pojawiały się najpopularniejsze modelki. Jego syn Tara grał z nim na trasie na perkusji w roku 2011, a drugi syn Marlin gra na gitarze.
Sam, i razem z Roxy Music, Bryan Ferry sprzedał ponad 30 milionów płyt. Występował z powodzeniem wiele razy na całym świecie, w 1985 r. wziął udział w słynnym Live Aid, gdzie na stadionie Wembley w Londynie wspomagał go przyjaciel, gitarzysta Pink Floyd – David Gilmour. W 2014 wystąpił na festiwalu w Glastonbury.  Niedawno, wiosną 2017, zagrał z orkiestrą symfoniczną w znamienitej sali Hollywood Bowl w Los Angeles.
W ramach nowej trasy 2018 Bryan Ferry zagra w całej Europie, a jedyny koncert w Polsce odbędzie się 20 lipca w Dolinie Charlotty na 12. Festiwal Legend Rocka.

Przypominamy, że dzień później 21.07.2018 r. pierwszy raz w Polsce wystąpi Billy Idol. Bilety już w sprzedaży.

21.07.2018

BILLY
IDOL

BILLY IDOL zagra pierwszy raz w Polsce 21 lipca 2018
w Dolinie Charlotty na 12.Festiwalu Legend Rocka
podczas swojej trasy LIVE! 2018 SUMMER TOUR
Billy Idol był jednym z pierwszych twórców brzmienia, stylu i szaleństwa punk rocka.

Jako support zagra Andrzej Nowak i Złe Psy.

 

CENY BILETÓW NA KONCERT 20.07.2018
260 ZŁ I. SEKTOR
210 ZŁ II. SEKTOR
160 ZŁ III. SEKTOR
POKAŻ WIĘCEJ INFORMACJI

11 grudnia 2017 – Ikona Rocka BILLY IDOL rozpocznie swoją trasę koncertową Live! 2018 Tour. Jest to kontynuacja trasy Idola Kings & Queens of The Underground Tour z 2014 i 2015 roku po Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej, która zakończyła się ogromnym sukcesem.

Oprócz wystąpienia Billego w Dolinie Charlotty 21 lipca 2018 r., trasa koncertowa obejmuje show w O2 Academy Brixton w Londynie 23 czerwca 2018 oraz wiele innych głośnych koncertów, których daty dopiero będą ogłaszane.

Dziennik The Guardian zamieścił w swoich czterogwiazdkowych recenzjach następujący opis koncertu Idola na scenie teatru Hammersmith Apollo z 2014 roku: “Opakowany w skórę i przesiąknięty nostalgią, punkowy fanatyk żywiołowo wymiata ostre riffy …Idol warczy i kroczy dumnie, napędzany przekonaniem, że rock jest najlepszym lekarstwem na każdą chorobę…ten show to fantastyczna zabawa w czystej postaci.”

Billy Idol był jednym z pierwszych twórców brzmienia, stylu i szaleństwa punk rocka. Jego szyderczy uśmiech i ekspresyjna postać sprawiły, że stał się jedną z mainstreamowych mega-gwiazd MTV oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy muzyki rockowej, na której koncerty bilety znikały w zawrotnym tempie, gdziekolwiek występował. Sprzedał 40 milionów albumów na całym świecie, z których wiele zyskało status platynowych płyt: dziewięć z czterdziestu top singli w Stanach Zjednoczonych, dziesięć w Wielkiej Brytanii w tym hity takie jak: „Dancing with Myself”, „White Wedding”, „Rebel Yell”, „Mony Mony”, „Eyes Without a Face”, „Flesh for Fantasy” and „Cradle of Love”.
Billy ma na swoim koncie najbardziej niezapomniane, czytelne i wyraziste momenty w historii rocka. Stworzył pionierskie nowe brzmienie, przenosząc na parkiet atmosferę roku siedemdziesiątego siódmego, tworząc modny, natychmiast rozpoznawalny styl łączący puls klubowy z desperacją i dekadencją rock and rolla.
Idol powrócił w światła reflektorów jesienią 2014 roku dwoma głośnymi nagraniami, które otworzyły kolejny rozdział w długiej oraz znaczącej historii muzyka, wynalazcy, charyzmatycznego ojca, syna i człowieka, który powrócił znad krawędzi, a jego bunt wprawił w zdumienie i skupił na sobie uwagę mainstreamu.
Najlepiej sprzedająca się w New York Times autobiografia Idola “Dancing with Myself” jest elektryzującą, inteligentną, szczerą do bólu i całkowicie samodzielnie napisaną opowieścią o podróży Billego Idola do sławy. Rozpoczyna się od jego wczesnych dni w karierze jako twarzy pionierskiego punk rockowego brytyjskiego zespołu Generation X i opisuje jego długie i, często dekadenckie, życie pełne miłości do seksu, narkotyków, rock’n’rolla i motocykli.
Kings & Queens of the Underground to pierwszy nowy album Billego Idola od prawie dekady. Do bogactwa brzmienia tej płyty swój wkład wniósł Steve Stevens – wieloletni współpracownik i wiodący gitarzysta. Płyta ta zabrzmi znajomo dla wiernych fanów i miłośników klasycznego brzmienia Billego Idola, jak również zaznaczy mocne wejście w przyszłość. Wyprodukowany przez Trevora Horna album wypełniony jest mocnym brzmieniem piosenek o grzechu, odkupieniu i miłości do rock’n’rolla. (Współproducentem i współautorem dwóch utworów z tej płyty jest Greg Kurstin – zdobywca tytułu Grammy 2017 w kategorii Producent Roku.)

Jako support zagra zespół Złe Psy.

04.08.2018

ALAN PARSONS
LIVE PROJECT

Alan Parsons LIVE Project – legendarna ikona muzyki – nominowana jedenastokrotnie do Nagrody Grammy.
Mistrz brzmienia progresywnego rocka. Alan Parsons, prawdziwy człowiek renesansu i utalentowany muzyk, stworzył The Alan Parsons Project.

POKAŻ WIĘCEJ INFORMACJI

Największymi sukcesami komercyjnymi, które spotkały się wyjątkowym aplauzem, pośród wielu innych jego sukcesów, były hity Billboard Top 40, takie jak: “Eye in the Sky,” “Time” and “Don’t Answer Me”.

THE WATERBOYS

The Waterboys to grupa rockowa powstała w 1981 r. w Londynie. Zespół założyli Mike Scott, Anthony Thistlethwait i Kevin Wilkinson. Później dołączyli do nich Karl Wallinger i Roddy Lorimer. Ich debiutancka płyta „Waterboys” ukazała się w roku 1983. Szczyt sławy zdobyli w 1985 r. płytą pt. „This Is the Sea”, zawierającej przebój The Whole of The Moon. Mike Scott przyznał później, że właśnie na tym albumie spełnił swoje muzyczne ambicje.

250 zł I. SEKTOR
200 zł II. SEKTOR
150 zł III. SEKTOR
POKAŻ WIĘCEJ INFORMACJI

Niektórzy krytycy uznali dzieło za “epickie”, a nawet “genialne”. Płyta sprzedała się lepiej niż oba poprzednie krążki razem wzięte. Singel “The Whole Of The Moon” stał się pierwszym wielkim hitem grupy.
Zespół rozpadł się w 1993 r., a w 1997 r. Kevin Wilkinson popełnił samobójstwo. W 2000 r. grupa reaktywowała się i wydała nowe albumy: A Rock in the Weary Land (2000), Too Close to Heaven (2001), Universal Hall (2003), Karma to Burn (2005) i Book Of Lightning (2007).
Ich muzyka łączy w sobie moc brytyjsko-irlandzkiego rocka z soulem i południowoamerykańskim funkiem. Nazwa zespołu zaczerpnięta jest z piosenki “The Kids” Lou Reeda, poza tym odzwierciedla fascynację metaforyką związaną z morzem, która obecna jest w dokonaniach The Waterboys.