LINE UP

29.06.2019

JOHN FOGERTY

Magiczna Dolina Charlotty spełnia marzenia tysięcy fanów Credence Clearwater Revival – legendarnego zespołu, którego założyciel, kompozytor i autor tekstów – John Fogerty po raz pierwszy w Polsce wystąpi już 29.06.2019 roku na 13. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

John Fogerty to prawdziwy skarb Ameryki.  Jako leader Creedence Clearwater Revival, Fogerty samodzielnie stworzył rozpoznawalne, nowatorskie brzmienie łączące elementy bluesowe, country, pop, rockowe, R&B, swamp boogie i Southern fried rock ‘n’ roll z liryczną ewokacyjną słowną perspektywą.  Fogerty został wprowadzony do the Rock & Roll Hall of Fame oraz do the Songwriters Hall of Fame , jest również zwycięzcą Nagrody Grammy. Pośród wielu niekwestionowanych hitów Fogerty’ego, zarówno jako artysty solo jak i leadera CCR warte podkreślenia są “Centerfield,” “Proud Mary,” “Susie Q,” “Fortunate Son,” “Born on the Bayou,” “Bad Moon Rising,” i “Have You Ever Seen the Rain”.

Bilety na koncert już w sprzedaży na stronach eventim.pl oraz ticketmaster.pl

POKAŻ WIĘCEJ INFORMACJI

JOHN FOGERTY

Magiczna Dolina Charlotty spełnia marzenia tysięcy fanów Credence Clearwater Revival – legendarnego zespołu, którego założyciel, kompozytor i autor tekstów – John Fogerty po raz pierwszy w Polsce wystąpi już 29.06.2019 roku na 13. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Brzmienie grupy nawiązywało do klasycznego brzmienia rocka, do czego również odnosiła się nazwa (Revival – odrodzenie, w domyśle: odrodzenie rocka).CCR tworzył utwory w oparciu o klasyczne rockowe instrumenty, wolne od wpływów rocka progresywnego, dzięki czemu zespół był porównywany z the Beatles i the Rolling Stones. CCR dwukrotnie otrzymał nagrodę NME (New Musical Express Award – nagroda dla najlepszego zespołu świata) w 1970 i 1971 roku. Następnie w 1998 i 2014 uhonorowano zespół prestiżową nagrodą Grammy Hall of Fame

John Fogerty to prawdziwy skarb Ameryki, jeden z najpopularniejszych piosenkarzy, gitarzystów i autorów piosenek.  Jego zjawiskowa kariera rozpoczęła się w rodzinnym miasteczku El Cerrito w Kalifornii i szybko przerodziła się w spektakularny sukces z jedynym i niepowtarzalnym zespołem  Creedence Clearwater Revival.  Jako leader Creedence Clearwater Revival, Fogerty samodzielnie stworzył rozpoznawalne, nowatorskie brzmienie łączące elementy bluesowe, country, pop, rock, R&B, swamp boogie i Southern fried rock ‘n’ roll z liryczną ewokacyjną słowną perspektywą.

Po ogłoszeniu zakończenia kariery zespołu Creedence Clearwater Revival w 1972 roku, Fogerty rozpoczął solową karierę, która okazała się równie imponująca. Pośród wielu jego sukcesów warte podkreślenia są John Fogerty – przedstawia szalone ‘Rockin’ All Over The World’ z 1975 roku i absolutny fenomen – numer 1 z  1985 – Centerfield.  Ze swoimi ponadczasowymi hitami, takimi jak ‘The Old Man Down The Road,’ ‘Rock And Roll Girls”, „Have you ever seen the rain” i ścieżką dźwiękową, której nie można się oprzeć, kolekcja, która zdobyła wiele platynowych płyt, wysunęła  Fogerty’ego na czoło współczesnych wykonawców rock ‘n’ roll’a.

Dzięki Blue Moon Swamp z 1997 roku Fogerty ponownie zyskał uznanie, jak również otrzymał Nagrodę Grammy za najlepszy rockowy album. Pośród innych jego sukcesów są m.in. wprowadzenie do the Rock & Roll Hall of Fame oraz the Songwriters Hall of Fame, prestiżowa nagroda ‘BMI Icon”  the BMI Pop Music Awards’, czy Nagroda ‘Theater Tour of the Year’ Magazynu “Performance”. W 2003 roku znalazł się na 40 miejsu na liście stu najlepszych gitarzystów wszechczasów i na 72 miejscu najlepszych piosenkarzy według Magazynu Rolling Stone. Dodatkowo Fogerty i jego ‘Centerfield’ zostali uhonorowani w 2010 podczas ceremonii otwarcia National Baseball Hall of Fame – po raz pierwszy w historii the National Baseball Hall of Fame unieśmiertelnił piosenkę i jej autora podczas swoich corocznych ceremonii.

W 2013 roku, Fogerty, na swoje 68 urodziny, wydał studyjny album Wrote a Song for Everyone – świadectwo o tym, że piosenki napisane przez Johna Fogerty’ego przez ostatnie czterdzieści pięć lat wciąż przemawiają do całych pokoleń twórców i miłośników muzyki.

Koncert w Dolinie Charlotty jest częścią wielkiej trasy koncertowej, którą Fogerty nazwał „My 50 year trip”, czyli „Moja pięćdziesięcioletnia podróż”.

 

17.07.2019

FOREIGNER

PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!

17.07.2019 w Dolinie Charlotty zagra legendarna rockowa grupa FOREIGNER!

Z dziesięcioma albumami o statusie platynowych płyt oraz z 16 przebojami na liście TOP 30, FOREIGNER jest powszechnie uważany za jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów na świecie z fantastycznym muzycznym arsenałem, który wciąż napędza sprzedaż biletów na ich koncerty oraz płyt – sprzedaż płyt przekracza teraz 80 milionów egzemplarzy.

Odpowiedzialny za niektóre z najbardziej porywających hymnów rock and rolla takie jak “Juke Box Hero,” “Cold As Ice,” “Hot Blooded,” “Waiting For A Girl Like You,” “Feels Like The First Time,” “Urgent,” “Head Games,” “Say You Will,” “Dirty White Boy,” “Long, Long Way From Home” i światowy hit nr 1: “I Want To Know What Love Is,” FOREIGNER pozostaje w formie nieprzerwanie od 40 lat i wciąż odnosi płytowe sukcesy.

 

Przed Foreignerem o 20:00 wystąpi zespół Cheap Tobacco – NOMINOWANI DO FRYDERYKA 2019!!!
Są określani jako nadzieja polskiego blues-rocka, porównywani do The Black Keys. Nie da się ich łatwo zaszufladkować, zwłaszcza, że każdy koncert to zupełnie inaczej opowiedziana historia. Wokalistka została trzykrotnie uznana NAJLEPSZĄ bluesową wokalistką w Polsce a teraz jest nominowana do wokalistki ROCKU przez Antyradio! Koncert premierowy nowej płyty odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. Kto lubi i ceni dobre teksty, żywiołowość, energię mocnych brzmień jak i nostalgię spokojniejszych ballad – zakocha się w muzyce zespołu!

POKAŻ WIĘCEJ INFORMACJI

CHEAP TOBACCO  –  Nominowani do nagrody FRYDERYKA 2019 za album SZUM, magazyn “Teraz Rock” umiejscowił ich na pierwszym miejscu w kategorii NADZIEJA ROKU. Koncert premierowy miał miejsce w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Pierwszy singiel “Nieidealni” dostał się na Listę Przebojów Trójki oraz zagościł na LP Antyradia

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która trzykrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce.  Grupa zagrała ponad 500 koncertów w kraju i za granicą, zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 20 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności. Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Grupa śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz CHEAP TOBACCO.

Najnowsza płyta „Szum” to emocjonalny rollercoaster, zabierający słuchacza w podróż wśród niebanalnych brzmień, melodii i rytmów. Dwanaście kompozycji nagranych na setkę w Monochrom Studio jest dowodem na to, że CHEAP TOBACCO to grupa bezkompromisowa, dla której rockowa energia i siła grania na żywo są wartościami nadrzędnymi. Wszystko to w połączeniu z elektryzującym i zarazem lirycznym głosem Natalii Kwiatkowskiej nie pozwala nam przejść obok albumu obojętnie.

Inni o CHEAP TOBACCO:

 

“Trzeba przyznać, że wyszła z tego całkiem interesująca muzyczna mikstura – coś, co można określić jako polską odpowiedź na twórczość Blues Pills czy The Black Keys. “

 

Wyspa.FM

 

“CHEAP TOBACCO to zespół, który stworzył własny, atrakcyjny język muzyczny, którym porozumiewają się z młodymi i starszymi odbiorcami. Choć młodzi, tworzą dojrzale i świadomie.Grają materiał w pełni autorski. Od kilku lat ich muzyka regularnie gości w autorskich audycjach Trójki. Słuchacze moich audycji często pytają o ich nowe nagrania”.

Jan Chojnacki (Trójka – Polskie Radio)

 

” Proszę ich zobaczyć bo płyta jest na prawdę świetna i świetnie się jej słucha a na koncertach to wygląda jeszcze lepiej ”

Piotr Baron (Radiowa Trójka)

27.07.2019

STATUS
QUO

Od dawna wierni fani naszego Festiwalu upominali się o grupę muzyczną, która stała się, podobnie jak The Beatles i The Rolling Stones, prawdziwym symbolem brytyjskiej muzyki rockowej – o STATUS QUO. W ciągu swojej kariery zespołowi udało się umieścić na brytyjskiej liście przebojów ponad 60 utworów! Niektóre z nich stały się rozpoznawalne na całym świecie, np. „In the Army Now” i “Come on You Reds”, czy “Rockin’ All Over the World” i “Down Down”. Status Quo występowali wspólnie z takimi sławami, jak: Dire Straits, Paul McCartney, The Who, Queen, David Bowie. W 2010 roku Francis Rossi (współzałożyciel, wokalista, gitarzysta i autor tekstów) i Rick Parfitt (gitarzysta) zostali odznaczeni przez Królową Elżbietę II tytułem Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego.

27 lipca 2019 roku Status Quo wystąpi na 13. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Koncert zacznie się o godzinie 21:30, otwarcie bram o godz. 18:00.

Przed Status Quo wystąpi polski zespół Krys Blues Band

POKAŻ WIĘCEJ INFORMACJI

W połowie lat osiemdziesiątych, na muzycznej mapie kraju z inicjatywy gitarzysty Kryspina Kadeja, powstała mazowiecka grupa Krys Blues Band. Od samego początku twórczość formacji była naznaczona silnymi wpływami muzyki amerykańskiego południa: stylem southern rockem. Po kilku latach intensywnej działalności zespół miał już na swoim koncie występy na legendarnych festiwalach, takich jak Jarocin 1987 i1988 czy Rawa Blues w latach1987 i 1988. Następna dekada była zapowiedzią nowego rozdziału w historii KBB. Skromne instrumentarium powiększyło się o drugą gitarę i organy Hammonda. Od momentu dołączenia drugiego gitarzysty Sewera Malesińskiego zespół intensywnie pracował nad swoim charakterystycznym, dominująco gitarowym brzmieniem. Koncert grupy z tego okresu został zarejestrowany w Telewizji Szczecin w programie niezapomnianego Janusza „Kosy” Kosińskiego (†). W tym okresie skład występował pod nazwą Hot Family, pojawiając się na scenach kultowch, warszawskich klubów muzycznych: Akwarium i Stodoły. Hot Family zawiesiła swoją działalność w roku 1997, a w rku 1998 powraca do nazwy Krys Blues Band.  Do Kryspina dołączyli w końcu jako stały skład: Sewer, wokalista Marcin Michalski, basista Przemysław Strzelczak oraz perkusista Grzegorz Gładki. W efekcie powstał zespół o niezwykle zróżnicowanym bagażu doświadczeń, co pozwoliło połączyć żywiołowość młodoś z doświadczeniem . Najistotniejsze osiągnięcia odnowionego KBB to koncert na żywo w Radiu dla Ciebie w audycji Artura Orzecha czy występy z legendarnymi zespołami Ten Years After, Livin’ Blues Xperience oraz Dżem. Zespół polecany jest przez: Marka Wiernika (Radio dla Ciebie), Marcina Florjańskiego (Radio Żak, Łódź) oraz Łukasza Wewióra (Teraz Rock). W grudniu 2017r. zespół wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną “Czas”.Płyta zespołu uzyskała pochlebne recenzje w kwartalniku Twój Blues oraz piśmie muzycznym Teraz Rock Zespół prowadzi klubową działalność koncertową.Obecny skład zespołu Krys Blues Band to:

Mariusz Żmudziak  – wokal

Kryspin Kadej         – gitara

Sewer Malesiński    – gitara

Andrzej Giszczak    – piano,organy

Jakub Piątkowski   – git.basowa

Damian Szajkowski -perkusja

 

01.08.2019

LOS LOBOS

LOS LOBOS – najsympatyczniejsze Wilki na światowej scenie muzycznej.

Po raz pierwszy w Polsce na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty wystąpi trzykrotny laureat nagrody Grammy – zespół LOS LOBOS!

LOS LOBOS to jeden z najbardziej cenionych amerykańskich zespołów ostatnich dekad ubiegłego wieku, do dziś uważany za wzorcowy przykład kulturowego tygla Ameryki. Na czołówki światowych list przebojów wyniósł ich w 1987 roku singiel „La Bamba” – radosne i taneczne wspomnienie złotej ery rock and rolla. Kojarzą w swojej twórczości elementy rocka, bluesa, Tex-Mex, country, R & B i folkloru aż po granice eksperymentalnego rocka.

 

Po raz pierwszy w Polsce LOS LOBOS zagrają 1 sierpnia na 13. Festiwalu Legend Rocka w magicznej Dolinie Charlotty. Przed Los Lobos jako support wystąpi brytyjska grupa WILLE AND THE BANDITS – wychwalana przez krytyków i określana przez legendy rocka jako jeden z najbardziej dynamicznych zespołów na świecie, łączący elementy bardziej akustyczne z brzmieniem rock and roll’owych gitarowych riffów znanych choćby z brzmienia Led Zeppelin. Wille and the Bandits wirtuozerskimi solówkami na gitarach elektrycznych kojarzonymi z muzyką Pink Floyd, jak również formą wyrazu wokalnego zbliżoną do John Butler Trio wprawia  publiczność w zachwyt.

Na ich koncert zapraszamy o 20:00, otwarcie bram o 18:00.

 

 

POKAŻ WIĘCEJ INFORMACJI

Początki LOS LOBOS miały miejsce we wschodnim Los Angeles. W 1973 roku utalentowani muzycznie uczniowie Garfield High School: gitarzysta i akordeonista David Hidalgo i perkusista Louie Perez odkryli wspólne zainteresowanie otaczającym ich światem dźwięków. Wkrótce dołączyli do nich kolejni dwaj koledzy ze szkoły: gitarzysta Cesar Rosas i basista Conrad Lozano. Po jedenastu latach od debiutu skład LOS LOBOS skrystalizował się w pełni, kiedy w 1984 roku do zespołu dołączył saksofonista Steve Berlin.

Przełomem w karierze zespołu było nagranie w 1984 roku albumu „How Will The Wolf Survive?”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt w latach osiemdziesiątych w Ameryce. Świat podbili LOS LOBOS nagraniem w 1987 roku covera starego przeboju Richiego Valensa „La Bamba” do ścieżki dźwiękowej filmu pod tym samym tytułem. Ludzie na wszystkich kontynentach tańczyli w rytm tej piosenki. Zespół ma w swym dorobku ponad 20 albumów, które rozeszły się na całym świecie w milionowych nakładach i jedenastokrotnie były nominowane do nagrody Grammy. LOS LOBOS są także laureatami MTV Video Music Awards.

03.08.2019

THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW

The Australian Pink Floyd Show – najbardziej znany „tribute band” wykonujący na koncertach muzykę legendarnego zespołu the Pink Floyd, koncertuje nieprzerwanie od ponad 30 lat! Swój pierwszy koncert w australijskim mieście Adelaide dali w 1988 roku, a od tamtej pory wystąpili w ponad 35 krajach na całym świecie. Na swoim koncertowym koncie mają m.in. występ na urodzinach jednego z  liderów i kompozytorów the Pink Floyd – Davida Gilmour’a, w trakcie którego na scenie towarzyszył im zmarły w 2008 roku Rick Wright.

Przed the Australian Pink Floyd Show na scenie Amfiteatru Doliny Charlotty wystąpi polska grupa RSC, obecna na scenie muzycznej od 38 lat.

Zespół swoją działalność artystyczną prowadził w Rzeszowie od 1981 roku, występował podczas tras koncertowych wraz z wieloma gwiazdami polskiej estrady, był laureatem i uczestnikiem wielu festiwali takich jak: Open Rock w Krakowie, Festiwal w Jarocinie, Rockowisko w Łodzi, Kart Rock w Jeleniej Górze. W 1983 roku płyta zespołu RSC uzyskała status złotej płyty i sprzedała się w nakładzie 700 tysięcy , a dwie z ich piosenek – „Życie to Teatr” i „Fabryka snów” – znalazły się na składance pt. „NA LUZIE”, wśród przebojów zespołów takich jak: Lady Pank, Urszula, Budka Suflera, Maanam, Lombard.

Po latach grupa reaktywowała się, koncertuje i nagrywa w oryginalnym składzie sprzed 38 lat, co branża muzyczna określiła, jako ewenement na polskim rynku polskim.

W ostatnim czasie zespół zaprezentował nowy singiel „Życie to tylko walc”, który zdążył już zadebiutować na Trójkowej Liście Przebojów a także zająć pierwsze miejsce na liście przebojów polskiej stacji radiowej (Wietrzne Radio) w Chicago. W 2017 roku grupa otrzymała drugą w swojej karierze, złotą płytę, za CD „Życie to teatr”, będący reedycją wydanej w 1984 roku tylko na kasecie magnetofonowej kasety Vegi. W roku 2017 RSC zagrało na Przystanku Woodstock, a także towarzyszyło na koncertach w Polsce legendarnej brytyjskiej grupie Procol Harum na jej zaproszenie . We wrześniu 2018 roku zespół dotarł do nowych odbiorców nagrywając piosenkę „To taki piękny kraj”  z raperem Peją. Utwór przez kilka tygodni był na pierwszym miejscu Radia Polski FM w Chicago, a w serwisie You Tube do maja 2019r. miał  ponad 850 tysięcy  wyświetleń

Grupa jest w trakcie pracy nad nową płytą.

Na koncert RSC zapraszamy 3.08. 2019 o 20:00, przed występem the Australian Pink Floyd Show.

 

POKAŻ WIĘCEJ INFORMACJI

 

The Australian Pink Floyd Show – najbardziej znany „tribute band” wykonujący na koncertach muzykę legendarnego zespołu the Pink Floyd, koncertuje nieprzerwanie od ponad 30 lat! Swój pierwszy koncert w australijskim mieście Adelaide dali w 1988 roku, a od tamtej pory wystąpili w ponad 35 krajach na całym świecie. Na swoim koncertowym koncie mają m.in. występ na urodzinach jednego z  liderów i kompozytorów the Pink Floyd – Davida Gilmour’a, w trakcie którego na scenie towarzyszył im zmarły w 2008 roku Rick Wright.

The Australian Pink Floyd Show od ponad trzech dekad zachwycają publikę na całym świecie, wykonując muzykę the Pink Floyd z perfekcją nuta po nucie, jak najpełniej oddając oryginalne brzmienie i przybliżając ją również młodszej widowni. Koncerty, oprócz doskonałej linii melodycznej, są kompilacją oszałamiających efektów świetlnych i laserowych, animacji oraz innych efektów specjalnych.

Przez lata zespół współpracował w takimi sławami jak Guy Pratt, Durga McBroom, czy Lorelei McBroom, którzy koncertowali z oryginalnym składem the Pink Floyd, a także z dźwiękowcem Colinem Norfieldem zaangażowanym w trasę Floydów „the Division Bell” oraz przy solowych trasach Davida Gilmour’a.

Często opisywani jako coś więcej niż „tribute band”, the Australian Pink Floyd Show są pierwszym „hołdem” dla the Pink Floyd, który osiągnął światowy rozgłos. Zespół grał przy komplecie publiczności w Europie, Wielkiej Brytanii, Ameryce, Kanadzie, Ameryce Południowej, Izraelu oraz Rosji, od kilku lat również w Polsce zapełniają hale koncertowe.

Po obchodach trzydziestolecia swojego istnienia, the Autralian Pink Floyd Show powracają w 2019 roku z nową trasą koncertową „All That Your Love”, w trakcie której wykonują wszystkie największe hity Pink Floydów dając przekrojowe spojrzenie na całą historię twórczości tego legendarnego zespołu. 3.08. o 22:00 the Australian Pink Floyd Show wystąpią na 13. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Bilety dostępne na ticketmaster.pl i eventim.pl od 01.03.2019 godz. 12:00