9. EDYCJA FESTIWALU LEGEND ROCKA – 2015 ROK

 
 
SINCE 2007
DISPLAY STATUS
9. EDYCJA FESTIWALU LEGEND ROCKA W DOLINIE CHARLOTTY
CLIP
GŁÓWNI WYKONAWCY:
  • ZZ Top
  • Carlos Santana
  • Robert Plant i The Sensational Space Shifters
    (GENESIS)
SUPPORT:
  • Kelvin
  • Ziggy Wild
  • Brontupisto
 

Obietnicy stało się za dość! Carlos Santana powrócił do swojego domu – ponownie wystąpił w Dolinie Charlotty na 9. Edycji Festiwalu Legend Rocka. Publiczność dopisała i wirtuozerskich popisów gitarowych solówek tysiące ludzi słuchało z zapartym tchem.

Oprócz powrotów, gościliśmy na deskach amfiteatru w Dolinie Charlotty także zespół, który wystąpił u nas po raz pierwszy – ZZ Top. Dwaj frontmani ZZ Top – Gibbons i Hill znani ze swojego bardzo charakterystycznego wyglądu, dali popis najwyższej klasy rockowego grania i hitami z lat siedemdziesiątych rozgrzali publiczność.

Wielkim wydarzeniem tegorocznego festiwalu był także niezapomniany i jedyny w Polsce! koncert legendarnego wokalisty Led Zeppelin – Roberta Planta z jego zespołem the Sensational Space Shifters. Plant po mistrzowsku wykonał pamiętne przeboje Zeppelinów, jak również własne nowe kompozycje, dostarczając publiczności niezwykłych doznań.

Szczególnym elementem tegorocznej edycji festiwalu był również dobór suportów – dzięki współpracy organzatorów i ich członkostwu w Unii Miast Bałtyckich, na suporty wytypowane zostały młode zespoły ze Skandynawii: Kelvin i Brontupisto z Kristiansand w Norwegii oraz Ziggy Wild ze stolicy Estonii – Tallina. Godna uwagi inicjatywa muzycznej wymiany kulturowej między Polską a pozostałymi krajami basenu Morza Bałtyckiego spotkała się z ciepłym przyjęciem widzów. Prosimy o więcej! I zapraszamy na kolejną edycję festiwalu do Doliny Charlotty za rok!

GALERIA
ZDJĘCIA: MAREK HOFFMAN PHOTOGRAPHY