8. EDYCJA FESTIWALU LEGEND ROCKA – 2014 ROK

 
 
SINCE 2007
DISPLAY STATUS
8. EDYCJA FESTIWALU LEGEND ROCKA W DOLINIE CHARLOTTY
CLIP
GŁÓWNI WYKONAWCY:
  • Bob Dylan
  • Ian Anderson
    (Jethro Hull)
  • Fish
 

Ósma edycja Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty nie odbiegała poziomem artystycznym od poprzednich – w tym roku na deskach amfiteatru w Dolinie pojawiła się ikona rocka, autor nagrodzonych literacką Nagrodą Nobla tekstów piosenek i utworów muzycznych – Bob Dylan, który zaśpiewał swoje największe przeboje, takie jak: „Knockin on heaven’s door” czy „Make you feel my love”.

Występ Dylana dostarczył publiczności niezapomnianych wzruszeń, ale i porwał ją do zabawy, podobnie jak koncert kolejnego z wykonawców na tegorocznym festiwalu – Jethro Tull. Występujący jako lider tej grupy szkocki multiinstrumentalista Ian Anderson również, jak Dylan, jest wielkim poetą, który szczyci się nawet dwoma tytułami doktorskimi w dziedzinie literatury nadanymi mu przez brytyjskie uczelnie. Widzowie mogli posłuchać jego wirtuozerskich popisów na flecie i harmonijce ustnej, wykonanych mistrzowsko i na długo zapadających w ucho.

Swoim występem Ósmy Festiwal Legend Rocka uświetnił również Fish – właść. Derek William Dick znany z zespołu Marrillion. W Dolinie oczarował publiczność swoimi kompozycjami takimi jak, m.in. „Just good friends” czy „Chasng miss pretty”.

Tegoroczna edycja festiwalu była niewątpliwą gratką dla miłośników nie tylko starego dobrego rocka, ale i literatury pięknej! Organizatorzy dbają o wysoki poziom koncertów i dobrą zabawę publiczności. Również ten rok zakończył się dla festiwalu wielkim sukcesem.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję!

GALERIA
ZDJĘCIA: MAREK HOFFMAN PHOTOGRAPHY