NEWS: SUPPORTY PRZED HOLLYWOOD VAMPIRES

24772451
POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI
resizer
14. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty

14 FESTIWAL LEGEND ROCKA

HOLLYWOOD VAMPIRES, THOSE DAMN CROWS, CHEMIA

22 lipca 2023, Dolina Charlotty

  1. edycja Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty odbyła się 22 lipca. Oprócz polskiej Chemii wystąpiły gwiazdy światowe: zdobywający coraz większą popularność Walijczycy z Those Damn Crows (ich ostatnia płyta „Inhale/Exhale” dotarła w Wielkiej Brytanii do pozycji trzeciej list bestsellerów, czym wokalista Shane Greenhall pochwalił się ze sceny) oraz słynni Hollywood Vampires, z Alice Cooperem, Johnnym Deppem i Joe Perrym, ze Stanów Zjednoczonych.

Those Damn Crows dali koncert pełen prawdziwie rockowej mocy (na żywo, bez efekciarskiej produkcji, ich muzyka brzmi bardziej naturalnie i swobodnie niż w wersji studyjnej). Grupa zagrała utwory ze swoich wszystkich trzech płyt, publiczność najgoręcej przyjęła „Rock’n’Roll Ain’t Dead!” z debiutu „Murder And The Motive” z 2018 roku, ale świetnie bawiła się też przy najnowszych „Wake Up (Sleepwalker)”, „Man On Fire”, „Takedown” czy „See You Again”, a doceniła też mroczny „This Time I’m Ready”, z jakby orientalnym riffem w środku – w klimacie „Kashmiru” Led Zeppelin.

     Chemia zagrała jako druga. Wokalista Łukasz Drapała bez trudu nawiązał kontakt z coraz liczniejszą publicznością, zapowiadając kolejne utwory, w tym słynny standard, „House Of The Rising Sun”, który został podzielony na dwie części, akustyczną i elektryczną, i pełnił rodzaj klamry. Słuchacze najcieplej przyjęli mocne, efektowne wersje utworów z ostatniej płyty grupy – „Something To Believe In”.

     Można się było obawiać, że do koncertu Hollywood Vampires na 14. Festiwalu Legend Rocka nie dojdzie, ponieważ dwa wcześniejsze występy zespołu, na Węgrzech i Słowacji, zostały odwołane. Niektóre media sugerowały, że hollywoodzki gwiazdor, ale też świetny muzyk Johnny Depp ma problem z używkami. A jednak w Dolinie Charlotty pojawił się na scenę – w ciepłej kurtce, którą szybko zdjął, i w rastafariańskiej czapce – w bardzo dobrej formie. Mógł jedynie zaskakiwać skromnością: nie brylował, jedynie do tych kilku numerów, które sam śpiewał, czyli „People Who Died” Jima Carrolla, „Heroes” Davida Bowiego i świetnej wersji „The Death And Resurrection Show” Killing Joke, wysuwał się do przodu. A zasadniczo trzymał się trochę dalej, ożywiając kolejne utwory krótkimi, smakowitymi solówkami gitarowymi. I cały czas pokazywał swoim zachowaniem, że głównymi gwiazdami w Hollywood Vampires są legendarny Alice Cooper i świetny gitarzysta Aerosmith, Joe Perry, nie on, nawet jeśli duża część publiczności – amfiteatr w Dolinie Charlotty pękał już w szwach – chciała zobaczyć i oklaskiwała przede wszystkim jego.

     Był to o wiele lepszy koncert Wampirów niż warszawski, w 2018 roku na Torwarze, nie tylko ze względu na ciekawszy repertuar, ale też efektowną oprawę (m.in. starannie dobrane projekcje na dużych ekranach za sceną), lepsze brzmienie i niepowtarzalna atmosferę amfiteatru w Dolinie Charlotty. W setliście pojawił się na przykład brawurowo wykonany przebój Aerosmith „Walk This Way”, poprzedzony odpowiednim fragmentem komedii Mela Brooksa „Młody Frankenstein” (to on zainspirował tekst), ale też kilkoma ujęciami z pasującego w tym miejscu doskonale skeczu Monty Pythona „Ministerstwo głupich kroków”.

     Głównym wokalistą był oczywiście niezniszczalny Alice Cooper. To on, wymachując laseczką albo tasując kolorowe karty, śpiewał pewnie i ze swobodą utwory zespołu, jak „I Want My Now”, „Raise The Dead” czy „My Dead Drunk Friends”, swoje dawne hity „I’m Eighteen” i – na bis – „School’s Out” (połączony z „Another Brick In The Wall Part 3” Pink Floyd), a także wiele znanych rockowych przebojów, w rodzaju „Five To One”/„Break On Through (To The Other Side)” The Doors, w których specjalizują się Wampiry. Natomiast kiedy oddawał mikrofon innym – grał na gitarze lub harmonijce. Trzecim wokalistą był Joe Perry, który zaśpiewał „Bright Light Fright” Aerosmith i „You Can’t Put Your Arms Around A Memory” Johnny’ego Thundersa.

     Najbardziej wzruszający moment koncertu nastąpił, kiedy Johnny Depp załamującym się głosem zapowiedział wykonanie w hołdzie dla Jeffa Becka, z którym się przyjaźnił, jego kompozycji. Na scenie pojawiła się gitara mistrza, sięgnął po nią Joe Perry i usłyszeliśmy kapitalną wersję „Beck’s Bolero” (zwłaszcza w tym utworze sprawdziły się trzy gitary: Perry’ego, Deppa i Tommy’ego Henriksena). Ukłonem w stronę Becka było też wykonanie „The Train Kept A-Rollin’” z repertuaru jego dawnej grupy The Yardbirds.

     Dedykacji dla zmarłych muzyków było oczywiście więcej, bo cała działalność Vampires to hołd dla tych, których nie ma już z nami. Dla Malcolma Younga grupa zagrała bardzo energicznie „The Jack” AC/DC, a dla Keitha Moona i Johna Entwistle’a – porywająco „Baba O’Riley” The Who (z długim solem bębnów Glena Sobela, a także solem basu Chrisa Wyse’a dodanym na koniec). Z kolei piosenkę „As Bad As I Am” z tekstem Deppa dedykowała ojczymowi aktora, wokaliście Robertowi Palmerowi, który zmarł w 2020 roku.

     Publiczność w Dolinie Charlotty przyjmowała zespół tak gorąco, że po zagraniu finałowego „School’s Out” muzycy długo nie mogli zejść ze sceny, zwłaszcza Johnny Depp krążył po niej, kłaniał się, garściami rzucał fanom kostki. Kolejnego bisu nie było, ale chyba nikt nie miał tego Wampirom za złe – nie ulegało wątpliwości, że dali z siebie wszystko.

Autor: Wiesław Weiss

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
SUPPORTY PRZED HOLLYWOOD VAMPIRES

Ogłaszamy supporty przed zespołem Hollywood Vampires.

Wystąpią zespół Chemia i Those Damn Crows.

CHEMIA

Słowo Chemia oznacza chemię” — wyjaśnia gitarzysta i założyciel zespołu Wojtek „W” Balczun. to również rezonuje z publicznością. Chemia ma długą historię współpracy z wspaniałymi ludźmi, którzy wydobyli z ich brzmienia to, co najlepsze. Na ostatnim albumie „Let Me” współpracowali z perkusistą i producentem Markiem LaFrance [Bachman Turner Overdrive), który sprowadził swojego dobrego przyjaciela Mike’a Frasera (ACDC, Enter Shikari i Aerosmith). który pracował nad nagrywaniem i miksowaniem, ale także nad procesem przekształcania kreatywnych pomysłów i riffów w gotowy album. Poprzedni sukces doprowadził do tego, że zespołowi zaoferowano występy z  takimi zespołami jak Guns n Roses, Skindred, Billy Talent: Deep Purple, Bring Me The Horizon, Red Hot Chilli Peppers i  mieli nawet zaszczyt być jedynym polskim zespołem, który wystąpił na warszawskim Sonisphere Festival z Metalliką.

 

Those Damn Crows

Those Damn Crows to walijski zespół rockowy założony w 2014 roku w Bridgend w Walii.

Zespół szybko zaczął budować lojalne grono fanów i zyskiwać na popularności dzięki występom na takich festiwalach jak Steelhouse Festival, i otrzymywaniu audycji w BBC Radio Wales, a także został uznany za “Ones to Watch” przez brytyjską stację radiową Planet Rock w listopadzie 2017 roku i “New Band of the Week” w magazynie Metal Hammer w 2018 roku.

Zespół powstał w 2014 roku w Bridgend w Walii, z wokalistą Shane’em Greenhallem, gitarzystą Ianem “Shinerem” Thomasem, basistą Lloydem Woodem i perkusistą Ronniem Huxfordem, a wkrótce potem do zespołu dołączył drugi gitarzysta David Winchurch. Nazwa zespołu pochodzi od ojca Huxforda – byłego muzyka, który grał z niektórymi z najbardziej znanych nazwisk tamtych czasów, w tym Shirley Bassey, Dusty Springfield i P.J. Proby – który pewnego dnia karmił ptaki w swoim ogrodzie i krzyknął “Te cholerne wrony!”. Ronnie podzielił się tym pomysłem z pozostałymi członkami zespołu, którzy szybko zdecydowali się na tę nazwę.

Harmonogram poniżej:

18:00 otwarcie bram
19:00 Those Damn Crows
20:15 Chemia
21:30 Hollywood Vampires

Dodatkowo, informujemy, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie koncertem Hollywood Vampires w Dolinie Charlotty i niedosytem miejsc noclegowych powiększamy nasze pole namiotowe, które będzie wyposażone w prysznice i sanitariaty. Na które serdecznie zapraszamy w dniach 20-24.07. Rezerwacja: rezerwacja@charlotta.pl +59 847 43 41

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
Pole Namiotowe
W związku z dużą ilością zapytań informujemy, że w dniach 20-24.07 specjalnie w ramach koncertu zespołu The Hollywood Vampires zostanie uruchomione pole namiotowe na terenie Doliny Charlotty.
Gościom korzystającym z tego miejsca oferujemy sanitariaty z ciepłą wodą.
Cennik pola namiotowego (cena za dobę):
  • Osoba dorosła – 20 zł
  • Dziecko – 10 zł
  • Samochód – 30 zł
  • Motocykl – 10 zł
  • Namiot – 20 zł
  • Camper / przyczepa kempingowa – 70 zł

Rezerwacja/więcej informacji rezerwacja@charlotta.pl 59 847 43 41

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
The Hollywood Vampires wystąpią podczas 14. edycji Festiwalu Legend Rocka

14 FESTIWAL LEGEND ROCKA | THE HOLLYWOOD VAMPIRES | 22 LIPCA | DOLINA CHARLOTTY

The Hollywood Vampires – Alice Cooper, Johnny Depp, Joe Perry i Tommy Henriksen  wystąpią 22 lipca w  Dolinie Charlotty w ramach 14tego Festiwalu Legend Rocka

WIĘCEJ INFORMACJI

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
Kraftwerk 3-D

K R A F T W E R K – Amfiteatr w Dolinie Charlotty – 6.08.2022

WIĘCEJ INFORMACJI

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
Drugi koncert w ramach Charlotta Rock Festival

17.07.2022 – to data drugiego koncertu w ramach Charlotta Rock Festival

WIĘCEJ INFORMACJI

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
Już wkrótce ogłosimy program koncertów na 2022 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
The Hollywood Vampires wystąpią podczas 14. edycji Festiwalu Legend Rocka

HOLLYWOOD VAMPIRES to najsłynniejsza, amerykańska supergrupa rockowa tej dekady. Tworzą ją – legendarny wokalista Alice Cooper, słynny gitarzysta z grupy Aerosmith Joe Perry i jeden z najpopularniejszych aktorów Hollywood Johnny Depp. Zespół powstał w 2015 r., a jego nazwa nawiązuje do rozrywkowego towarzystwa, w którym obracał się Alice Cooper w latach 70,  do którego należeli m.in. John Lennon i Ringo Starr z The Beatles, czy Keith Moon z The Who. Grupa Hollywood Vampires nagrała  dwa bardzo dobrze przyjęte albumy – „Hollywood Vampires” i „Rise”.

Hollywood Vampires prezentują się znakomicie na scenie i ich koncert to wspaniałe, rockowe party. Trzy mega gwiazdy razem i znakomite wizualizacje dają niepowtarzalny show dla prawdziwie rockowej publiczności.

Zespół zagra w amfiteatrze w Dolinie Charlotty w dniu 18.08.2020, start o godz. 22:00, wcześniej support.

Bilety dostępne na:

www.ticketmaster.pl

www.eventim.pl

www.ebilet.pl

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
MIĘTHA wystąpi jako support przed Thirty Seconds to Mars

Miętha to raper Skip i producent AWGS. Duet oferuje świeże charakterystyczne, organiczne i miękkie granie, wzbogacone zaskakującymi jak na krótki staż sceniczny możliwościami wokalnymi Skipa. Obaj muzycy dostarczają wspólny, spójny i komplementarny materiał, pretendujący zdaniem Asfaltu do debiutu roku. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
Krys Blues Band wystąpi jako support przed Status Quo

Zespół Krys Blues Band wystąpi jako supprot przed Status Quo 27.07.2019

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
CHEAP TOBACCO wystąpi jako support przed FOREIGNER

CHEAP TOBACCO wystąpi 17 lipca o 20:00 przed koncertem grupy FOREIGNER

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
Yellow Horse wystąpi jako support przed Johnem Fogerty’m

Zespół Yellow Horse wystąpi jako support przed koncertem Johna Fogerty’ego na 13. Festiwalu Legend Rocka, na występ Yellow Horse zapraszamy o 20:00.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
RSC – support przed Australian Pink Floyd Show

RSC –  wystąpi jako support przed Australian Pink Floyd Show 3.08.2019 w Amfiteatrze Doliny Charlotty o godzinie 20:00. Zapraszamy na koncert!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
Wille and the Bandits – support przed Los Lobos

Wille and the Bandits – zespół z Wielkiej Brytanii wystąpi jako support przed Los Lobos 1.08.2019 w Amfiteatrze Doliny Charlotty o godzinie 20:00. Zapraszamy na koncert!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW

The Australian Pink Floyd Show – najbardziej znany „tribute band” wykonujący na koncertach muzykę legendarnego zespołu the Pink Floyd, koncertuje nieprzerwanie od ponad 30 lat! Swój pierwszy koncert w australijskim mieście Adelaide dali w 1988 roku, a od tamtej pory wystąpili w ponad 35 krajach na całym świecie. Na swoim koncertowym koncie mają m.in. występ na urodzinach jednego z  liderów i kompozytorów the Pink Floyd – Davida Gilmour’a, w trakcie którego na scenie towarzyszył im zmarły w 2008 roku Rick Wright.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
LOS LOBOS PO RAZ PIERWSZY W POLSCE

LOS LOBOS – najsympatyczniejsze Wilki na światowej scenie muzycznej.

Po raz pierwszy w Polsce na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty wystąpi trzykrotny laureat nagrody Grammy – zespół LOS LOBOS!

Po raz pierwszy w Polsce LOS LOBOS zagrają 1 sierpnia na 13. Festiwalu Legend Rocka w magicznej Dolinie Charlotty. Koncert rozpocznie się o godzinie 22:00, otwarcie bram o 18:00.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
John Fogerty po raz pierwszy w Polsce na 13. Festiwalu Legend Rocka!

JOHN FOGERTY

Magiczna Dolina Charlotty spełnia marzenia tysięcy fanów Credence Clearwater Revival – legendarnego zespołu, którego założyciel, kompozytor i autor tekstów – John Fogerty po raz pierwszy w Polsce wystąpi już 29.06.2019 roku na 13. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Koncert  jest częścią wielkiej trasy koncertowej, którą Fogerty nazwał „My 50 year trip”, czyli „Moja pięćdziesięcioletnia podróż”.

Bilety na koncert Johna Fogerty’ego w Dolinie Charlotty dostępne od 20.12.2019 godz. 12:00 na ticketmaster.pl oraz eventim.pl.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
Koncert Thirty Seconds to Mars w Dolinie Charlotty!

Już 25 lipca 2019 koncert Thirty Seconds to Mars! Koncert na scenie Amfiteatru Doliny Charlotty odbędzie się w ramach wielkoformatowego projektu obchodów Dziesięciolecia Dolina Charlotty Resort i SPA! Bilety już w sprzedaży na eventim.pl i ticketmaster.pl.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
FOREIGNER

FOREIGNER PIERWSZY RAZ W POLSCE!!! JUŻ 17.07.2019 w Dolinie Charlotty!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
Zakończenie 12. Festiwalu Legend Rocka

W tegorocznej edycji wystąpili u nas: Bryan Ferry, Billy Idol, the Waterboys i Alan Parsons Live Project

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
Zapraszamy na rozpoczęcie Festiwalu Legend Rocka! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
resizer
Premiera nowego serwisu internetowego #FLR!

Przedstawiamy zupełnie nową odsłonę strony internetowej Festiwalu Legend Rocka! Znajdą tu Państwo wszystkie niezbędne informacje na temat Gwiazd, które zaszczycą nas występami na kolejnych odsłonach festiwalu! Ponadto, prócz wskazówek dotyczących sposobów zakupu biletu, przygotowaliśmy dla Państwa dedykowane działy oscylujące wokół możliwie najbardziej udanej wizyty w Dolinie Charlotty – rozpoczynając od dojazdu, przez nocleg, aż mapę Festiwalu! Do zobaczenia!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ